Üdvözöljük a Szent-Györgyiben!

A családias, otthonos hangulatú, gyermekközpontú iskolánk a XVI. kerületben, Rákosszentmihályon kertes családi házak között minden irányból tömegközlekedéssel és autóval egyaránt jól megközelíthető helyen található, még havazások idején is. Intézményünk egyik nagy előnye, hogy az alsó és a felső tagozat teljesen külön épületben helyezkedik el egymástól, így a gyermekek, osztályok nem keverednek egymással, tágas, jól elkülöníthető terekben, szinteken tanulhatnak. Mindkét iskolaépület hatalmas, zöld, árnyas udvarral, balesetmentesen a játszó és sportolási lehetőségek széles skáláját nyújtja.
2022. első negyed évében az alsó tagozaton a felújítás befejeződött, ahol a XXI. századi igényeknek megfelelő, csodálatos, modern, szép új iskola várja a kisdiákokat műfüves foci-röplabda pályával, kosárlabda pályával, nagy és felszerelt tornacsarnokkal, párnázott borítású játszótérrel. Az új épület tantermeit modern interaktív okostáblával szerelték fel, amin Windows 10 operációs rendszer fut.
Szintén a 2022. évben a felső tagozaton minden tanterembe számítógép és projektor került telepítésre, illetve ahol lehetőség volt rá oda interaktív tábla is. Továbbá a felső tagozat informatika termét áthelyeztük egy tágasabb terembe, teljesen felújítottuk és kibővítettük, ahol az eddigi 16 munkaállomás helyett immár 22 db áll rendelkezésre a diákok számára. Természetesen a felső tagozaton is megtalálhatóak ugyanazon sportpályák, amik az alsó tagozaton.
Elkötelezett, sokoldalúan tapasztalt, gyermekszerető, fiatalos pedagógusaink, megértő, optimális elvárásokkal bíró vezetőink, kedves, segítőkész asszisztenseink, rendkívül lelkiismeretesen, reggeltől estig fáradhatatlanul dolgozó technikai dolgozóink, kulturált portásaink, gondoskodnak mindenről, amire csak szükség lehet egy közoktatási intézményben. Beleértve a választható menürendszerű, kulturált, egészséges étkezést is.

Pedagógiai-nevelési alapelvek:

Fő célunk a családias, otthonos, stressz mentes légkör biztosítása, kisdiákjaink személyiségének, testének egészséges fejlesztése egyéni képességek szerint, a tehetség kibontakoztatása, a szükséges felzárkóztatás biztosítása, a tanulás, a tudás, az iskolába járás megszerettetése. Differenciált csoportbontás több tantárgyból, (magyar, matematika, angol, informatika) a hatékonyság érdekében. Gyermekközpontú, felkészült nevelőtestületünk a kisdiákjainkból jól képzett, a XXI. század kihívásainak megfelelni képes, remek problémamegoldó gondolkodású, szilárd erkölcsökkel bíró, környezettudatos fiatalokat szeretne nevelni. Iskolánkban pszichológus, fejlesztőpedagógus, logopédus gyógypedagógus, védőnő, könyvtáros több ezer könyvvel is segíti folyamatosan a kisdiákjaink megfelelő fejlődését.

Képzési programok:

• Első osztálytól informatika és angol nyelvoktatás
  • A matematika és az angol nyelv tanítása kiegészül +1 óra fakultatív oktatással
  • Boldogság óra program
  • Felső tagozaton emelt szintű angol, informatika és matematikaoktatás
  • Változatos tanórán kívüli programok

A napközit az alsó és felső tagozaton egyaránt biztosítjuk.

Sportolási lehetőségek:

Foci, kosárlabda, úszás, kézilabda, tenisz, karate, dzsúdó, modern tánc, sakk, ritmikus gimnasztika, akrobatikus rock and roll tánc, pingpong, Szent-Györgyi Albert 5 próba (az olimpiai ötpróba mintájára), mezei futóverseny (jelenleg a vírushelyzet előírásainak megfelelően.)

Szakkörök:

Zeneoktatás (zongora, gitár, furulya, énekkar) technika, modellezés, rajz, klubnapközi, matematika, magyar nyelv, kémia, biológia, földrajz, angol, dráma, rovásírás, meseszakkör, szivacskézilabda, bábszakkör

Hagyományok:

• Nemzeti ünnepekhez, jeles napokhoz kapcsolódó ünnepségek
  • Szent-Györgyi Albert projekt hét, Szent-Györgyi Albert "Ki mit tud?"
  • Boldog iskola program
  • Nemzeti hagyományok ápolása
  • Kiállítás, folyosó és honlap galéria tanítványaink munkáiból
  • Iskolai, kerületi, országos tanulmányi, rajz és sport versenyek
  • Katalin-bál, adventi készülődés, tök-jó nap, mikulás nap, karácsonyi műsor, farsangi mulatság, színi előadások, író olvasó találkozók, könyvtári foglalkozások

Kitüntetések:

• Szent-Györgyi Albert Díj: adományozása szülők, és a legkiemelkedőbb tanulók számára
  • Jó tanuló - Jó sportoló Díj: a kiemelkedő tanulmányi és sport eredményekért
  • Csatári József Díj: a legeredményesebb sportoló diákok részére
  • Tamási Áron Díj a legjobb tanulmányi eredményért Jutalom kirándulás a kiemelten teljesítő tanulóknak, osztályoknak

Tárgyi feltételek:

Alsó tagozaton új, szép játszótér és a szabványnak megfelelő műfüves kézilabdapálya lelátóval, új focipálya várja 1-4. évfolyamos diákjainkat. Tanórákon tanulóink korszerű eszközök, számítógépek, interaktív táblák segítségével sajátíthatják el a tananyagot. 5-8. évfolyamon folytatódik az alsó tagozaton megkezdett emelt szintű oktatás angol nyelv, informatika és matematika tantárgyakban. A csoportok kialakítása az alsó tagozaton elért eredmények alapján történik.

Szeretettel várjuk leendő kisdiákjainkat!